<>

عبد منیب

عبد منیب

سلام
محسن توکلی دانشجوی رشته علوم قرآن و حدیث هستم.
این وبلاگ به منظور خدمتی به اهل ایمان و عمل و در راستای نشر معارف بلند اسلام عزیز منتشر شده است. مطالب را با موضوعاتی که در پایین این صفحه مشخص شده آورده ام و قصدم این است که از انتشار مطالبی که خود فهم نکرده ام و همچنین مطالب سایر نویسندگان حتی الامکان خودداری کنم و در واقع به نوبه خود به تولید اثر بپردازم و در صورت نقل مطلب از جایی، مأخذ را ذکر کنم. لطفا مرا از نظرات خویش بهره مند سازید.

آخرین نظرات

۴ مطلب در مرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

به نام خدا   

افزون بر تقسیم الهی قرآن کریم به 114 سوره،بنابر تعلیم رسول خدا(ص) در سال نهم هجری، قرآن مجید به هفت حزب نیز تقسیم شده است: سه سوره اول (بقره، آل عمران و نساء)، حزب اول؛ پنج سوره بعدى، حزب دوم؛ هفت سوره بعدى، حزب سوم؛ نُه سوره بعدى، حزب چهارم؛ یازده سوره بعدى، حزب پنجم؛ سیزده سوره بعدى، حزب ششم؛ و شصت  و پنج سورۀ آخر مصحف شریف از سورۀ «قاف» تا «ناس»، حزب هفتم قرآن است که پیامبر اعظم آن را «حزب مُفَصَّل» نام نهاده‏ اند. بر پایۀ آموزه‏ های نبوی، حزب مفصّل از سورۀ ناس تا قاف، «لُباب» (چکیده و مغز) قرآن است که در شش حزب دیگر قرآن تفصیل یافته، و «باب» (مسیر ورود) قرآن است؛ یعنی، مسیر درست آموزش و ترویج، و تحقیق و تفسیر قرآن از این قسمت از قرآن آغاز و به سورۀ بقره ختم می‏ شود. غفلت و بی‏ توجهی از این تعلیم پیامبر اکرم(ص)، آسیب‏های فراوانی را در حوزه آموزش و ترویج، و فهم و تفسیر قرآن در پی داشته که قابل دقّت و بررسی است.

این، چکیده مقاله یکی از دوستان بنده است. اصل مقاله را از اینجا دانلــــــــــود کنید. 

۲ نظر ۲۶ مرداد ۹۴ ، ۲۳:۵۰
محسن توکلی

به نام خدا

کلیپ زیر گزارشی از اولین نفر مبتلا به ایدز در ایران و ارتباط آن با فرانسه و به ویژه لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه است.

ببـینیــــــــــــــد.

۱ نظر ۲۶ مرداد ۹۴ ، ۲۳:۳۰
محسن توکلی

به نام خدا

خدای متعال در قرآن کریم در مورد مردی که به جرم دفاع از حق و خداپرستی و رسولان الهی به شهادت رسید، می آورد: به محض به شهادت رسیدن وارد بهشت شد و گفت: 

ای کاش قوم من می دانستند که پروردگارم چگونه مرا آمرزید ودر زمره عزیزان قرارم داد.

(یَا لَیْتَ قَوْمِى یَعْلَمُونَ  بِمَا غَفَرَ لىِ رَبىّ‏ِ وَ جَعَلَنىِ مِنَ الْمُکْرَمِینَ)(یس/26 و27)

این سخن شاید زبان قال یا حال همه شهدا پس از شهادتشان باشد که دوست دارند به دوستانشان در این دنیا بگویند و خدای متعال به واسطه قرآن کریم این سخن را به ما رسانده است.

اللهم ارزقنا توفیق الشهادة فی سبیلک
۲ نظر ۱۶ مرداد ۹۴ ، ۰۰:۳۹
محسن توکلی
۳ نظر ۰۵ مرداد ۹۴ ، ۰۰:۲۷
محسن توکلی