<>

عبد منیب

عبد منیب

سلام
محسن توکلی دانشجوی رشته علوم قرآن و حدیث هستم.
این وبلاگ به منظور خدمتی به اهل ایمان و عمل و در راستای نشر معارف بلند اسلام عزیز منتشر شده است. مطالب را با موضوعاتی که در پایین این صفحه مشخص شده آورده ام و قصدم این است که از انتشار مطالبی که خود فهم نکرده ام و همچنین مطالب سایر نویسندگان حتی الامکان خودداری کنم و در واقع به نوبه خود به تولید اثر بپردازم و در صورت نقل مطلب از جایی، مأخذ را ذکر کنم. لطفا مرا از نظرات خویش بهره مند سازید.

آخرین نظرات

۳ مطلب در آبان ۱۳۹۴ ثبت شده است

با کلیک بر روی عکس اندازه واقعی آن را ببینید. این عکس را سید احسان باقری بر اساس عکسی واقعی ساخته است. اصل این عکس را جو  روزنتال در 23  فوریه 1945 گرفته است که بعدا به عنوان نماد غرور ملی آمریکا از آن تندیسی ساخته شد و بر روی تمبر چاپ شد. در این عکس سربازان آمریکایی در حال نصب پرچم آمریکا بر روی تپه ای در ایووجیما ژاپن در جنگ جهانی دوم هستند. آقای باقری صحنه پایینی این  عکس را تغییر  داده و پس زمینه واقعی عکس را نمایان ساخته است. در این  عکس نشان داده شده که پرچم آمریکا بر روی ظلم و تجاوز بنا شده و نمونه هایی واقعی از آن بیان شده است. 

۱ نظر ۱۴ آبان ۹۴ ، ۰۸:۱۳
محسن توکلی

به نام خدا

   حدیث خوانی یا مطالعات حدیثی از مهمترین ضرورت‌های یک کارشناس علوم اسلامی است که در گذشته‌های دور همواره در حوزه‌های علمیه به صورت رسمی وجود داشته است. اکنون این مطالعات، بیشتر به صورت فردی دنبال می‌شود. در این نوشتار پس از بیان شاخصه‌های چگونگی گزینش یک متن مناسب، طرحی کاربردی و روش‌مند برای مطالعه متون حدیثی ارائه شده است. این طرح در هفت بخش اصلی(هفت وادی) و چهل متن گزینش شده (چهل منزل) برای مطالعه در حدود هزار ساعت در نظر گرفته شده است. به عبارت دیگر برای مطالعه هر کتاب یا احادیث گزینش شده تنها بیست‌ و پنج ساعت وقت لازم است. علاقه‌مندان به حدیث‌خوانی با یک برنامه‌ریزی چهارساله می‌توانند با مطالعه این متون در شمار حدیث پژوهان قرار گیرند.

    متن بالا چکیده  مقاله ای است که از مجموعه سخنرانی های استاد سید محمد کاظم طباطبایی در مدرسه فیضیه قم استخراج شده و در مجله حدیث حوزه چاپ شده است. این مقاله را برای  دریافت قرار دادم. با خواندن این مقاله می توانید برای خودتان یک برنامه جامع برای مطالعه حدیث تنظیم کنید. ان شاء الله همه ما جزء حدیث شناسان و پژوهندگان حدیث، این میراث فرهنگی بزرگ، شویم.

۱ نظر ۱۳ آبان ۹۴ ، ۱۱:۵۴
محسن توکلی

به نام خدای مهربان

یکی از کتابهای خواندنی در مورد حادثه بزرگ عاشورا کتاب «یاران شیدای حسین بن علی علیه السلام» اثر دکتر مرتضی آقا تهرانی است. آن طور که پیداست برای نوشتن این کتاب زحمت زیادی کشیده شده و برای اهل تحقیق کتاب بسیار سودمندی است. این کتاب، حادثه عاشورا را از زاویه یاران امام حسین علیه السلام بررسی کرده و یاران ایشان را به ترتیب شهادتشان به شیوه تاریخی معرفی کرده و بعضا به عبرتها و درسها و معارف این حادثه اشاره می کند. این کتاب تاکنون توسط چندین انتشارات منتشر شده که مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه وابسته به حوزه علمیه اصفهان آن را به صورت دیجیتالی برای مطالعه و دانلود منتشر کرده است. 

بنا به درخواست مسئول سایت دکتر آقا تهرانی لینک دانلود را امروز 1395/6/29 از وبلاگ حذف کردم. 

۲ نظر ۰۴ آبان ۹۴ ، ۲۱:۴۰
محسن توکلی