<>

عبد منیب

عبد منیب

سلام
محسن توکلی دانشجوی رشته علوم قرآن و حدیث هستم.
این وبلاگ به منظور خدمتی به اهل ایمان و عمل و در راستای نشر معارف بلند اسلام عزیز منتشر شده است. مطالب را با موضوعاتی که در پایین این صفحه مشخص شده آورده ام و قصدم این است که از انتشار مطالبی که خود فهم نکرده ام و همچنین مطالب سایر نویسندگان حتی الامکان خودداری کنم و در واقع به نوبه خود به تولید اثر بپردازم و در صورت نقل مطلب از جایی، مأخذ را ذکر کنم. لطفا مرا از نظرات خویش بهره مند سازید.

آخرین نظرات

۳ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

به نام خدا    

در ایام فتنه 88 یکی از مأموران امنیتی کشور به نام سردار مشفق که خود در تماس مستقیم با مسائل بوده در مشهد مقدس برای عده ای از روحانیان سخنرانی کرد. صوت این سخنرانی که بیش از دو ساعت طول کشیده همان زمان منتشر شد. هرچند برخی از مباحث این سخنرانی از قبل برای برخی روشن بود اما بیان یکجای آن برای بسیاری از مردم بصیرت زا و اثر گذار بود. از آنجا که شاید برخی هنوز این سخنرانی را نشنیده باشند یا حداقل به طور کامل نشنیده اند در اینجا قرار می دهم و به دوستانم توصیه می کنم که حتما آن را حداقل یک بار با دقت گوش کنند و به دیگران نیز آن را توصیه کنند چرا که در نظام اسلامی ما نقش مردم جدی  و واقعی است لذا اگر بصیرت در بین مردم نباشد مشکلات عدم بصیرت دامن همه را خواهد گرفت. در قسمتی از سخنان ایشان آمده است:

 

 

 

    اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می دهم بی جهت نیست، ما اینها را خدمت مقام معظم رهبری ارائه دادیم، ما خدمت آقا بدون سند نمیتونیم حرف بزنیم و برای آقا هم ما تحلیلگر نیستیم. فقط باید مستندات ارائه بدیم. همه مستنداتش رفته خدمت مقام معظم رهبری .... شاید سوال دوستان این باشه که چرا با بعضی از سران برخورد نمیشه، ما کیفرخواستی برای اینها تهیه کردیم، آقا فرمودند که نیازی به کیفرخواست برای اینها نیست، شما برید آگاه سازی بکنید، بصیرت بدید، طبقه نخبگان کشور متوجه ابعاد پنهان این فتنه بشند، بعد این سینه به سینه تو جامعه منتشر بشه، اجازه بدید مردم برای اینها کیفرخواست بنویسند، لازم نیست شما کیفرخواست بنویسید....

 

 

 


دریافت

۴ نظر ۲۷ شهریور ۹۳ ، ۰۹:۴۱
محسن توکلی

به نام خدا

سلام

بنده خدایی که با اسم بنده خدا به صورت خصوصی نظر گذاشتی!

بنده عادت به تجسس در امور دیگران را ندارم و قضاوتم تنها بر اساس اعمالی است که از او در طی چند سال ظاهر شده و در این مورد نیز میلی به تجسس در کار دیگران را ندارم اما اگر شما ایمیلی از خود به جا می گذاشتید شاید می توانستم از موردی که ذکر کرده اید دفاع کنم. به هر حال آرزوی سلامت مادی و معنوی برای همه خادمان قرآن را دارم.

۱ نظر ۲۵ شهریور ۹۳ ، ۰۹:۱۶
محسن توکلی
به نام خدا
دوستی از عبد منیب پرسیده آیا فیلمی که در اینترنت و بر روی موبایلها منتشر شده و دو دریایی را نشان می دهد که به هم می رسند اما با هم مخلوط نمی شوند و در آن ادعا شده که در قرآن در مورد این دو دریا صحبت شده واقعیت دارد؟
بنده پس از تحقیقی که در این زمینه، هم بر روی فیلم و هم در مورد آیات، انجام دادم به نتیجه زیر دست یافتم:
در قرآن کریم در 4 آیه آمده است که دو دریا به هم می رسند که یکی شیرین و گوارا و دیگری شور و تلخ است و این دو دریا با هم مخلوط نمی شوند. گویی بین آن دو مانعی وجود دارد و این یکی از نشانه های قدرت خدای متعال و نعمتی برای مردم دانسته شده که باید شکرگزار او باشند. این آیات به ترتیب نزول به صورت زیر است:
1- وَ هُوَ الَّذی مَرَجَ الْبَحْرَیْنِ هذا عَذْبٌ فُراتٌ وَ هذا مِلْحٌ أُجاجٌ وَ جَعَلَ بَیْنَهُما بَرْزَخاً وَ حِجْراً مَحْجُوراً (الفرقان : 53)
ترجمه: او کسى است که دو دریا را در کنار هم قرار داد؛ یکى گوارا و شیرین، و دیگر شور و تلخ، و در میان آنها مانع و حریمى استوار قرار داد.
2- وَ ما یَسْتَوِی الْبَحْرانِ هذا عَذْبٌ فُراتٌ سائِغٌ شَرابُهُ وَ هذا مِلْحٌ أُجاجٌ وَ مِنْ کُلٍّ تَأْکُلُونَ لَحْماً طَرِیًّا وَ تَسْتَخْرِجُونَ حِلْیَةً تَلْبَسُونَها  وَ تَرَى الْفُلْکَ فیهِ مَواخِرَ لِتَبْتَغُوا مِنْ فَضْلِهِ وَ لَعَلَّکُمْ تَشْکُرُونَ(فاطر : 12)
ترجمه: دو دریا یکسان نیستند: این یکى دریایى است که آبش گوارا و شیرین و نوشیدنش خوشگوار است، و آن یکى شور و تلخ و گلوگیر (امّا) از هر دو گوشتى تازه مى خورید و وسایل زینتى استخراج کرده مى‏پوشید و کشتیها را در آن مى‏بینى که آنها را مى‏شکافند (و به سوى مقصد پیش مى‏روند) تا از فضل خداوند بهره‏گیرید، و شاید شکر (نعمتهاى او را) بجا آورید!
3- أَمَّنْ جَعَلَ الْأَرْضَ قَراراً وَ جَعَلَ خِلالَها أَنْهاراً وَ جَعَلَ لَها رَواسِیَ وَ جَعَلَ بَیْنَ الْبَحْرَیْنِ حاجِزاً أَ إِلهٌ مَعَ اللَّهِ بَلْ أَکْثَرُهُمْ لا یَعْلَمُونَ (النمل : 61)
ترجمه: (آیا بتهایى که معبود شما هستند بهترند) یا کسى که زمین را مستقرّ و آرام قرار داد، و میان آن نهرهایى روان ساخت، و براى آن کوه‏هاى ثابت و پابرجا ایجاد کرد، و میان دو دریا مانعى قرار داد (تا با هم مخلوط نشوند با این حال) آیا معبودى با خداست؟! نه، بلکه بیشتر آنان نمى‏دانند (و جاهلند)!
4- مَرَجَ الْبَحْرَیْنِ یَلْتَقِیانِ/ بَیْنهمَا بَرْزَخٌ لَّا یَبْغِیَانِ/فَبِأَىّ‏ ءَالَاءِ رَبِّکُمَا تُکَذِّبَانِ/یخرُجُ مِنهمَا اللُّؤْلُؤُ وَ الْمَرْجَانُ/ فَبِأَىّ‏ ءَالَاءِ رَبِّکُمَا تُکَذِّبَانِ (الرحمن : 23-19)
ترجمه: دو دریاى مختلف (شور و شیرین، گرم و سرد) را در کنار هم قرار داد، در حالى که با هم تماس دارند/ در میان آن دو برزخى است که یکى بر دیگرى غلبه نمى‏کند (و به هم نمى‏آمیزند)! / پس کدامین نعمتهاى پروردگارتان را انکار مى‏کنید؟! / از آن دو، لؤلؤ و مرجان خارج مى‏شود. / پس کدامین نعمتهاى پروردگارتان را انکار مى‏کنید؟!
۷ نظر ۱۶ شهریور ۹۳ ، ۱۳:۱۸
محسن توکلی