<>

عبد منیب

عبد منیب

سلام
محسن توکلی دانشجوی رشته علوم قرآن و حدیث هستم.
این وبلاگ به منظور خدمتی به اهل ایمان و عمل و در راستای نشر معارف بلند اسلام عزیز منتشر شده است. مطالب را با موضوعاتی که در پایین این صفحه مشخص شده آورده ام و قصدم این است که از انتشار مطالبی که خود فهم نکرده ام و همچنین مطالب سایر نویسندگان حتی الامکان خودداری کنم و در واقع به نوبه خود به تولید اثر بپردازم و در صورت نقل مطلب از جایی، مأخذ را ذکر کنم. لطفا مرا از نظرات خویش بهره مند سازید.

آخرین نظرات

۳ مطلب در شهریور ۱۳۹۴ ثبت شده است

به نام خدا   

    در یکی از کشورهای غربی زنی مسیحی به آیین اسلام مشرف شد. در ابتدا به مذهب اهل تسنن در آمد و بعد از مدتی شیعه شد. از وی در مورد علت  شیعه شدن پرسیدند. گفت: من وقتی قرآن می خواندم متوجه شدم که خداوند بعد از حضرت موسی(علیه السلام) دوازده نفر را جانشین و نقیب کرد.(المائده/12) بعد از حضرت عیسی نیز دوازده نفر جانشین ایشان و جزء حواریون  بودند. بنابراین به این نتیجه رسیدم که سنت خداوند این است که جانشین پیامبران بزرگ الهی دوازده نفر باشند و به دنبال این عدد در جانشینان بعد از حضرت محمد(ص) بودم تا اینکه متوجه شدم شیعه معتقد است که جانشینان پیامبر اسلام دوازده نفرند. به همین خاطر شیعه شدم.

   جالب است که در معتبرترین کتب اهل سنت نیز روایاتی وجود دارد که جانشینان حضرت محمد(ص) را دوازده نفر می داند. از جمله بخاری از محمد بن مثنی از غندر از شعبه از عبد الملک می آورد که شنیدم از جابر بن سمره که گفت: از پیامبر (ص) شنیدم که فرمود: «دوازده فرمانده خواهند آمد» و سپس سخنی فرمود که نشنیدم. آن گاه پدرم گفت: ایشان فرمود: «همه شان از قریش هستند.» (صحیح بخاری، ج8، ص127، ح7223) این حدیث در صحیح مسلم به طرق دیگری با کمی اختلاف آمده است و از جمله در یک مورد آمده: "اسلام همچنان با دوازده خلیفه عزیز خواهد بود ...." (صحیح مسلم، ج6، ص3)

یکی از برکات سفر امسال به مشهد مقدس شنیدن این حدیث و این داستان واقعی از زبان آیت الله العظمی جعفر سبحانی در رواق امام خمینی بارگاه ملکوتی امام رضا(علیه السلام) بود. ایشان از متکلمان بزرگ شیعه هستند وحدیث را از صحیح بخاری و داستان را مستقیم به نقل از دوستشان آوردند که با آن زن مصاحبه کرده بود.


۳ نظر ۲۴ شهریور ۹۴ ، ۱۰:۲۴
محسن توکلی

به نام خدا

الإمام الخامنئی:

بعد از اتمام این مذاکراتِ هسته‌ای، شنیدم صهیونیست‌ها در فلسطین اشغالی گفتند: فعلاً با این مذاکراتی که شد، تا ۲۵ سال از دغدغه‌ی ایران آسوده‌ایم؛ بعد از ۲۵ سال فکرش را می کنیم. بنده در جواب عرض می کنم: اوّلا شما ۲۵ سال آینده را نخواهید دید. ان‌شاءالله تا ۲۵ سال دیگر، به توفیق الهی و به فضل الهی چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت؛ ثانیاً در همین مدّت هم روحیّه‌ی اسلامیِ مبارز و حماسی و جهادی، یک لحظه صهیونیست‌ها را راحت نخواهد گذاشت.

۱۳۹۴/۰۶/۱۸

 الترجمة إلى العربیة:

 إنّ الصهاینة أعلنوا عقب المفاوضات النوویّة بأنّهم تخلّصوا من هاجس إیران خلال 25 عاما القادمة، ولکنّی أقول لکم: أولا إنّکم لن تبلغوا ذلک الیوم، وبمشیئة الله لن یکون هناک بعد 25 عاما شیئا باسم الکیان الصهیونی، وثانیا أنّ روح الجهاد والنضال لن تسمح للصهاینة بأن یذوقوا طعم الراحة ولو للحظة.

الأربعاء 9 سبتمبر 2015

۲ نظر ۱۸ شهریور ۹۴ ، ۲۳:۰۹
محسن توکلی

به نام خدا

   یکی از برکات سفر امسال به مشهد مقدس بازدید از موزه قرآن آستان مقدس رضوی بود. در این موزه قرآن هایی بر روی پوست و کاغذ در ابعاد مختلف به خط کوفی، ثلث، نسخ و ... قرار دارد که برخی از آنها منسوب به ائمه اطهار (علیهم السلام) و مربوط به قرن دوم یا سوم هجری است. قرآن هایی بعضا بدون اعراب و نقطه یا همراه با اعراب و نقطه که ادعا می شود بعدا به آنها با رنگ قرمز اضافه شده اند. این پدیده نشان می دهد که خط عربی در طول زمان به صورت امروزی تکامل یافته است. این تکامل به صورتی بوده که حتی در قرون گذشته کاتب دربار یکی از پادشاهان ایرانی خط جدیدی را از روی خط کوفی ابداع کرده و نسخه ای کامل از قرآن را به واسطه آن نگاشته است. به هر حال برخی از این قرآن ها را که توسط یکی از دوستان با موبایل عکس برداری شده برای شما در زیر قرار می دهم. ان شاء الله مشهد مقدس رضوی تشریف بردید از این موزه واقعا دیدنی بازدید کنید و بنده را نیز از دعای خیر فراموش نکنید. 

 

۰ نظر ۰۱ شهریور ۹۴ ، ۱۵:۴۲
محسن توکلی