<>

عبد منیب

عبد منیب

سلام
محسن توکلی دانشجوی رشته علوم قرآن و حدیث هستم.
این وبلاگ به منظور خدمتی به اهل ایمان و عمل و در راستای نشر معارف بلند اسلام عزیز منتشر شده است. مطالب را با موضوعاتی که در پایین این صفحه مشخص شده آورده ام و قصدم این است که از انتشار مطالبی که خود فهم نکرده ام و همچنین مطالب سایر نویسندگان حتی الامکان خودداری کنم و در واقع به نوبه خود به تولید اثر بپردازم و در صورت نقل مطلب از جایی، مأخذ را ذکر کنم. لطفا مرا از نظرات خویش بهره مند سازید.

آخرین نظرات

شیعه کیست؟

چهارشنبه, ۱ مرداد ۱۳۹۳، ۰۳:۵۴ ب.ظ
 
أُوصِیکُمَا بِتَقْوَى اللَّهِ، شما را سفارش مى‏کنم که جانب خدا را نگه دارید،
وَ أَلَّا تَبْغِیَا الدُّنْیَا وَ إِنْ بَغَتْکُمَا. در پى دنیا نباشید گر چه آن به سراغ شما آید.
وَ لَا تَأْسَفَا عَلَى شَیْ‏ءٍ مِنْهَا زُوِیَ عَنْکُمَا، بر آنچه از دنیا از دست مى‏دهید تأسف مخورید،
وَ قُولَا بِالْحَقِّ، سخن حق بگوئید،    
وَ اعْمَلَا لِلْأَجْرِ، و کار کنید تا به پاداش(الهی) برسید،
وَ کُونَا لِلظَّالِمِ خَصْماً وَ لِلْمَظْلُومِ‏ عَوْناً. دشمن سر سخت ظالم، و یاور مظلوم باشید.
أُوصِیکُمَا وَ جَمِیعَ وُلدِی وَ أَهْلِی وَ مَنْ بَلَغَهُ کِتَابِی بِتَقْوَى اللَّهِ، من شما و تمام فرزندان و خاندانم و کسانى را که این وصیت نامه‏ام به آنها مى‏رسد به نگه داشتن جانب خدا سفارش می کنم،
وَ نَظْمِ أَمْرِکُمْ، و سامان دادن کارهایتان،
وَ صَلَاحِ ذَاتِ بَیْنِکُمْ، فَإِنِّی سَمِعْتُ جَدَّکُمَا (ص) یَقُولُ: صَلَاحُ ذَاتِ الْبَیْنِ أَفْضَلُ مِنْ عَامَّةِ الصَّلَاةِ وَ الصِّیَامِ. و صلح و آشتی میان خود، زیرا که من از جد شما -  صلى اللّه علیه و اله-  شنیدم که مى‏فرمود: «اصلاح بین مردم از نماز و روزه سالیان برتر است».
اللَّهَ اللَّهَ فِی الْأَیْتَامِ، فَلَا تُغِبُّوا أَفْوَاهَهُمْ، وَ لَا یَضِیعُوا بِحَضْرَتِکُمْ‏. شما را به خدا نکند «یتیمان» گاهى سیر و گاهى گرسنه بمانند، نکند آنها در حضور شما در اثر عدم رسیدگى از بین بروند.
وَ اللَّهَ اللَّهَ فِی جِیرَانِکُمْ، فَإِنَّهُمْ وَصِیَّةُ نَبِیِّکُمْ؛ مَا زَالَ یُوصِی بِهِمْ حَتَّى ظَنَنَّا أَنَّهُ سَیُوَرِّثُهُمْ. شما را به خدا با «همسایگان» خود خوشرفتارى کنید، چرا که آنان مورد توصیه و سفارش پیامبر شما هستند. وى همواره نسبت به همسایگان سفارش مى‏فرمود تا آنجا که ما گمان بردیم بزودى سهمیه‏اى از ارث برای ایشان قرار خواهد داد.
وَ اللَّهَ اللَّهَ فِی الْقُرْآنِ، لَا یَسْبِقُکُمْ بِالْعَمَلِ بِهِ غَیْرُکُمْ. شما را به خدا به «قرآن» توجه کنید، نکند دیگران در عمل به آن از شما پیشى گیرند.
وَ اللَّهَ اللَّهَ فِی الصَّلَاةِ، فَإِنَّهَا عَمُودُ دِینِکُمْ. شما را به خدا «نماز» را بر پا کنید، چرا که ستون دین شما است.
وَ اللَّهَ اللَّهَ فِی بَیْتِ رَبِّکُمْ، لَا تُخَلُّوهُ مَا بَقِیتُمْ؛ فَإِنَّهُ إِنْ تُرِکَ لَمْ تُنَاظَرُوا. شما را به خدا  «خانه پروردگارتان» را زیارت کنید، تا آن هنگام که هستید آنرا خالى نگذارید که اگر خالى گذارده شود مهلت داده نمى‏شوید (و بلاى الهى شما را فروخواهد گرفت).
وَ اللَّهَ اللَّهَ فِی الْجِهَادِ بِأَمْوَالِکُمْ وَ أَنْفُسِکُمْ وَ أَلْسِنَتِکُمْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ، شما را به خدا با اموال، جانها و زبانهاى خویش در راه خدا «جهاد» کنید.
وَ عَلَیْکُمْ بِالتَّوَاصُلِ وَ التَّبَاذُلِ. وَ إِیَّاکُمْ وَ التَّدَابُرَ وَ التَّقَاطُعَ. و بر شما لازم است پیوندهاى دوستى و محبت را محکم دارید و بذل و بخشش را فراموش نکنید، و از پشت کردن به هم و قطع رابطه بر حذر باشید.
لَا تَتْرُکُوا الْأَمْرَ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّهْیَ عَنِ الْمُنْکَرِ؛ فَیُوَلَّى عَلَیْکُمْ [أَشْرَارُکُمْ‏] شِرَارُکُمْ ثُمَّ تَدْعُونَ فَلَا یُسْتَجَابُ لَکُمْ. «امر بمعروف و نهى از منکر» را ترک نکنید که اشرار بر شما مسلط می شوند سپس هر چه دعا کنید مستجاب نمى‏گردد.
ثُمَّ قَالَ: یَا بَنِی عَبْدِ الْمُطَّلِبِ! لَا أُلْفِیَنَّکُمْ تَخُوضُونَ دِمَاءَ الْمُسْلِمِینَ خَوْضاً تَقُولُونَ قُتِلَ أَمِیرُ الْمُؤْمِنِینَ. أَلَا لَا تَقْتُلُنَّ بِی إِلَّا قَاتِلِی. انْظُرُوا إِذَا أَنَا مِتُّ مِنْ ضَرْبَتِهِ هَذِهِ فَاضْرِبُوهُ ضَرْبَةً بِضَرْبَةٍ، وَ لَا تُمَثِّلُوا بِالرَّجُلِ؛ فَإِنِّی سَمِعْتُ رَسُولَ اللَّهِ (صلی الله علیه و آله) یَقُولُ: إِیَّاکُمْ وَ الْمُثْلَةَ وَ لَوْ بِالْکَلْبِ الْعَقُور.
سپس فرمود: اى فرزندان «عبد المطلب»! نبینم دست خود را به خون مسلمانان آلوده کنید و بگوئید امیر مؤمنان کشته شد (و این بهانه‏اى براى خون ریزى شود) آگاه باشید به خاطر من تنها قاتلم را باید بکشید. بنگرید هر گاه من از این ضربت، جهان را بدرود گفتم، او را تنها یک ضربت بزنید، تا ضربتى در برابر ضربتى باشد و این مرد را تکه تکه نکنید که من از رسول خدا (صلّى اللّه علیه و آله و سلّم) شنیدم که مى‏فرمود: «از تکه تکه کردن بپرهیزید هر چند نسبت به سگ درنده باشد»

نظرات  (۶)

تا ولایت علی نباشد مردم فلسطین همین خواهند بود که هست.همین که تا مرسی روی کار آمد همه فراموششان شد ایرانی هم بوده و به این ها کمک میکرده.اگر کسانی را که پرچم تکفیری ها را بدست میگیرند مسلمان بدانید ،باشد باز هم از دهن ملت ایران بگیرند به دهند به برادران جاهل عرب 

راستی عجیب است در بسیاری از سایت ها در مورد عزه مطلب گذاشته بودند و به گونه ای ربطش داده بودند به نه عزه نه لبنان جانم فدای ایران بگونه ای که گویی اسرائیل از سال 88 ظهور کرده است.و اصلا اسرائیل همان فتنه گران هستند.
فکر میکنم فردا اگر زلزله هم بشود بگذارند مشکل را از جانب فتنه.
اما انصافا شما این طور ننوشته بودید. 
نمردیم و مطلب بی طرف هم دیدیم
پاسخ:
توجیه شما چیزی از حقیقت را کم نمی کند. حقیقت این است که وصیت امیر مومنان واضح است. مظلوم اگر کافر هم باشد باید یاور او بود و ظالم اگر ظاهرا مسلمان هم باشد باید دشمن او بود. به عبارت دقت کنید: کوناللظالم خصما و للمظلوم عونا. این یعنی شیعه واقعی.
۰۲ مرداد ۹۳ ، ۲۲:۰۵ مرتضی شایان
با سلام
دشمن ظالم و یاور مظلوم باشیم،
نه غزه نه لبنان= شیعه نبودن و فقط محب علی بودن؟
بعضی وقت ها تلنگری برای کسی که نمک خورده و نمکدان شکسته است، لازم است، هرچند که آنها روی سنگ پای قزوین را هم سفید کرده اند(حماس و طرفدارانش).
منظور من مردم فلسطین نیست.
این همه سال از انها حمایت کردیم حال هم حمایت می کنیم، اما در مورد آن افرادی که خوب جواب حمایت های ما را در 36 سال گذشته داده اند چه باید گفت؟
عرفات را به یاد اورید. اول انقلاب به ایران امد، اما با آغاز جنگ تحمیلی به جرگه حامیان صدام پیوست، بعد هم که با اسرائیلی ها قرار داد صلح امضا کرد.
شما باید خوب به یاد داشته باشید که زمانی در مدرسه شهید سرائیان، در سر صف شعار مرگ بر عرفات هم سر می دادند.
اگر به یاد ندارید، اخوی بنده خوب یادش است.
به هر حال ما همیشه حمایت می کنیم هر چند که انها حمایت های ما را فراموش می کنند و بعد از پیروزی، سرمست و مغرور کسی دیگر را عامل پیروزی خود می دانند.
----------------------------------------------------------------------------------------------
در مورد وصیت نامه امام علی علیه السلام همین کافی است که انرا باید سرلوحه کار خود قرار دهیم.

پاسخ:
سلام دوست عزیزم
شیعه هر کار انجام  می دهد برای رضای خدا انجام خواهد داد بنابراین از هیچ کس گله ندارد هر چند کار سختی است و انسان گویی استخوانی در گلو دارد و تحمل می کند. اتفاقا شیعه در این زمینه نیز مقتدا و الگویش امیر مومنان علی(ع) است. امیرمومنان به اشخاصی لطف داشتند و رسیدگی می کردند که علی را نا سزا می گفتند. حتما ماجرای زنی که امیر المومنین را نا سزا می گفت و ایشان به وی کمک کرده اند را شنیده اید. آن زمان معاویه نمی گذاشت مردم پی به عظمت و بزرگواری امیر المومنین ببرند و سپاسگزار این نعمت الهی باشند و امروز نیز معاویه صفتان نمی گذارند برکت شیعه برای جهان بشریت معلوم شود. اما ان شاء الله در زمان ظهور با نابودی صهیونیستها قضیه برای همه روشن خواهد شد. بنابراین همانطور که فرموده اید ما باید وظیفه خود را به خوبی انجام دهیم و نتیجه را به خدا واگذار کنیم که خداوند از مومنان دفاع خواهد کرد(ان الله یدافع عن الذین آمنوا) پس به حقیقت آن که می گوید ما کاری به لبنان و فلسطین نداریم شیعه نیست، شاید محب باشد. شیعه یعنی کسی که تلاش می کند همچون علی باشد و کسی که در این مسئله ساده پیرو نیست چگونه پیرو مسائلی پیچیده تر از این خواهد بود. صهیونیستها به معنای حقیقی کلمه ظالمند و کودکان و زنان فلسطینی به معنای حقیقی کلمه مظلومند.  
فکر میکنم کمک به مظلوم نفهم مثل آب در هاون کوبیدن است. این بار نتلنیاهو کمک کند به علاوه بمب های فسفری چند تا خوشه ای هم بزند. و ایران هم 2 روز پول کارگران مترو(تهران) را بدهد نریزد در دهل جاهل،امید است با فضل الاهی این بار که به قول معروف سریال ها شت و پت  شدند سر عقل بیایند و بدانند با که باید بود و با که نباید بود.

عجب است برادران طالبان که در خوابشان هم دم از ولایت میزنن با این که اردوغان رهبر مسلمین باشد کنار آمده اند.فتنه گری مختص اصلاح طلبان نیست. گاهی برادران طالبان.....

آقای توکلی شاید خالی از انصاف باشد که شناسنامه ایرانی داریم ولی از مادران اهوازی یادی نشود.همان هایی که دست خالی جلو فلسطینی ها ایستاده اند. 

من که خدا را شکر در این زمانه مجرد هستم ولی اگر زن و بچه داری از گرونی شکایت داشت داره بره کنار سانتریفیوژ ها و اخبار غزه رو مرور کنه

نماز و روزه هایتان قبول
پاسخ:
مسئله فلسطین فراتر از کمک به یک عده مظلوم در یک گوشه از جهان است و به همه مسلمانان و بلکه همه بشریت مربوط است. دلم نمی خواست تا روایت واضحی مثل وصیت امیر مومنان وجود دارد برای کسانی که با قرآن و ولایت آشنا هستند به گونه ای دیگر استدلال کنم و بگویم اگر با اسرائیل در فلسطین نجنگیم مجبوریم در آینده در کنار مرزها بلکه در داخل کشور بجنگیم. اسرائیل یک غده سرطانی است.
آن کسانی که شما برادران طالبان می نامید کسانی هستند که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیرشان عناصر مومن نامیدند و گله کردند که چرا در این دولت آرام آرام دارند اینها کنار زده می شوند.
مادران اهوازی دست خالی جلو فلسطینی ها؟! ایستادند؟
به نظرم هر کی از گرونی شکایت داره بهتره کنار یکی از خیابان های اصفهان یا تهران بشینه و ماشینهای چند صد میلیونی رو تماشا کنه!
نماز و روزه هایتان قبول ان شاء الله

سلام علیکم

من فقط میگویم این وسط تا اوضاع داغ است به خالد مشعل و اسماعیل هنیه پیغامی بدهند که آیا رهبر جهان اسلام اردوغان است که برای افتتاح یک فاحشه خانه در ترکیه با اعضای دولتش شرکت میکند و دعای افتتاح می خواند؟ بعد هم یک سری خبر و عکس از آخرین وضعیت محمد مرسی بدهند نگاه کنند همین. من هنوز هم از این که کودکی در سراسر دنیا کشته شود ناراحت میشوم.مظلوم اگر صهیونیست هم باشد باید حقش را به او بدهند. چه برسد به این کسی که قرآن در خانه اش دارد.
بنده در وبلاگ آقای مرتضی شایان گفتم با این اعمالی که از سران فلسطین سر زده دوباره به راحتی نباید روابط ایران با جاهل عرب از سر گرفته شود. البته نه این که اصلا از سر گرفته نشود.
به هر حال جمهوری اسلامی دارد امتیاز به این ها میدهد و همچنین دارد اعتراض هایی هم در داخل میشنود. این ها همه اش نشانه هزینه کردن جمهوری اسلامی است.پس باید عاقلانه عمل کرد و دید که برای چه کسی داریم هزینه میکینم.
یک سوالی داشتم اگر هنوز محمد مرسی سر کار بود و شاهکار های دیگری از اسماعیل هنیه و خالد مشعل میدیدم باز هم باید مثل قبل به رحتی دست دوستی میدایدم؟
آقای توکلی از بیانه های شورای عرب علیه ایران و موضع گیری های مظلوم(بخوانی فلسطین) خبر دارید که؟ آیا من ایرانی باید به سادگی چشمم را به روی همه ی این ها ببندم؟ به هر حال بنده منظورم این است که الآن وقتش است فلسطینی ها در منگنه قرار بگیرند تا بفهمند از میان اخوان و ایران کدام یک را برگزینند. وگنر بعد از آتش بس دوباره همان آش است و همان کاسه.

آن پیام خصوص را که معرفی یکی از براردان طالبان بود خواندید؟ اشتباه نشود برادران طالبان همه این مومنین نیستند. این ها یک سر جدید السلام هستن(به قول حضرت آیت ا.. اکبر هاشمی رفسنجانی) که خود را چسبانده اند به مومنین. بنده قبلا هم مختصات اصلی برادران طالبان را خدمت شما عرضکرده بودم که این ها بعد 120 سال،رهبری که رحلت کردند چهره واقعیشان را نشان میدهند و آشکار میشوند فلا تنها مانع این ها رهبری است

چه خوب هر موقعه ای که وقت داشتید در هر مکانی که خواستید بنشینیم این ماشین ها را ببینینم و بحث کنیم این ماشین ها  از کجا آمدند و نتیجه چه سیاستی هستند. من شدیدا استقبال میکنم.
در واقع به بنده منت میگذارید اگر قبول کنید. بنده که شخصا تشنه دیدار شما هستم.

آن هم وطنی را که با عنوان آسد علی نظر میگذارد میشناسید؟آیا ایشان جدیدا وبلاگ زده اند؟ چون من با یک همچین کسی ایمیلی صحبت داشتم خیلی به ایشان شبیه بود؟

امید است هر روز بیش از پیش به حقیقت نزدیک شوید

عید فطر پیشا پیش بر شما مبارک
پاسخ:
سلام
بله حمایت از مردم فلسطین و تمامیت ارضی فلسطین برای فلسطینیان و برگشتن قدس به مسلمانان تایید و طرفداری از رهبران بعضا خطاکار فلسطینیان نیست. وقتی دشمن مشترک شما پا روی هنجره دوست شما گذاشته است وقت تسویه حساب نیست. آن موردی را که شما معرفی کرده اید تا آنجا که من می دانم از نور چشمی های آقای هاشمی اسلامش متقدم تر است. آن موقعی که این آقا زاده ها در اروپا در حال خوردن کیک و بستنی بودند ایشان در جبهه بر علیه دشمن می غرید. اینکه شما نقدهای وارد شده و وارد به آقای هاشمی را نمی پذیرید و به طور احساسی و دیوانه وار از ایشان دفاع می کنید یک پدیده مذموم است. تا آنجا که می دانم آسد علی آقا سایت خاصی ندارد. ایشان ارشد فلسفه است و هم اکنون در حوزه علمیه درس می خواند.
سلام علیکم

مگر کسی که 90 سال اسلام داشت است،90 سال علی علی کرده حتما مقرب درگاه حق است؟نو اسلام حتی می تواند کسی باشد که حافظ قرآن است و 12000 بار هم رفته بین الحرمین.نو اسلام به سن طرف یا اینکه در ایستگاه صلواتی در جبهه بوده یا همین طور اتفاقی ترکش خورده حالا شده فدا کار هم نیست نو اسلام هم امکان دارد مقرب درگاه حق باشد من که مثل برادران طالبان جای خدا تصمیم نمی گیرم که اگر فلانی حتی توبه هم کند باز هم.... من هم اگر حواسم را جمع نکنم ، و از خدا یاری نخواهم میتوانم بشوم سرکرده برادران طالبان یا حتی نو اسلام.یا حتی بی دین،یا کومنیسم.من نمی دانم جبهه چیست که هرکه رفته را باید آسمانی دانست.آقای هاشمی هم رفته.من هم لباس خاکی میپوشم با فتوشاپ عکس درست میکنم که در فتح المبین چه جان فشانی ها که نکردم.من موضع گیری این شخص را در زمان حال میگویم که ملاحضه کردید. اگر ملاک گذشته افراد باشد که میر حسین موسوی هم نخست وزیر و یار و همراه امام بوده.جبهه جهاد است و جهاد نزد خدا ارزش و پاداش دارد.هر که جهاد کرده باید گرامی داشته شود و از او تقدیر به عمل آید. اما نباید به عنوان فردی طلب کار از همه سینه سپر کند، داد  بزند شما در جبهه کجا بودید.من بشخصه نبودم و نه می توانستم که باشم  ولی حالا دارم زیر فشار همین جبهه رفته ها دست و پا میزنم. جبهه رفتن که دیدار با خدا در آسمان هفتم نیست که فقط نصیب پیامبر (ص) و جبهه رفته ها شود و در هرکجا به آن بالید که آی مردم این بنده خدا جبهه بوده، به راستی چیزی به نام ریا هم وجود دارد حواسمان را جمع کنیم. میر حسین موسوی هم زمان جبهه را درک کرده پس اسلامش مقدم تر است تا من و شما  نه؟اصلا کسی که جبهه رفته حتما میرود به بهشت چون جبهه رفته نه؟
بنده قبلا هم مفتخر شدم که خدمت جناب عالی عرض کنم آیا بین دزدی که می دزدد و بی سر و صدا میرود و دزدی که می دزدد و فردایش میرود در جایگاه مدعی عموم فرقی هست یا نه؟

زمانی که احساسات جوش و خوروش میکند،اگر عقل را هم سفره خود کنیم نتیجه صد ها برابر بهتر میشود. تا زمانی که مشخص نشود ایران یا اخوان؟ فلسطینی ها مثل دانه ای هستند که نمی دانیم سبز میشوند یا نه. اگر فلسطینی ها خودشان مشکل نداشتند هر روز بیچاره تر از دیروز نمی شدند. مگر ما با تمام اعراب به انضمام دنیا 8 سال نیجنگیدیم، خاکمان از کفمان رفت؟ ما که تنها تر از این ها بودیم. حالا هم اگر فلسطین را اسرائیل صاف کند بیاد سر وقت ما مثل همان 8 سال،ماکه مثل صهیونیست ها لایه پمبه بزرگ نشدیم ،اصلا یک سوال دارم آیا باید از فلسطینی ها مثل حزب ا.. حمایت کنیم؟آیا نباید بین جهت گیری های سید حسین نصر ا.. و خالد مشعل و اسماعیل هنیه فرقی بگذاریم؟ شاید فقط تنها دلیل کمک قدس شریف باشد. نمی دانم در آیات و روایات  باید نسبت به مظلومی که خود هم جزءی از دلیل ظلمش حساب میشود چگونه بخورد کرد اما سوال اساسی این است ایران یا اخوان؟از این جهت این سوال مهم است که همین دوست زمانی که مردم ایران گلویشان زیر پای تحریم و سوء اسفتاده چیان و همین دشمن بود محو تماشای محمد مرسی بودند.از قدیم گفتند چیزی که عوض دارد گله ندارد.

برای من هم پوشیده نیست که هاشمی چه ها که نکرده ولی درود بر او که کارش مشخص شد آن هم بدون دادگاه و از طریق تهمت،شاید برای آقای هاشمی آیات و روایات که تهمت نزنید یا بروید در دادگاه صالحه اثبات کنید صدق نمی کند. ولی برای طلب کار ها که از قضا مثل این که در آسمان هفتم خدا را ملاقات کرده اند صدق میکند.صحبت های حضرت آیت ا.. مکارم شیرازی در تاریخ 4 مرداد که بعد از آذان مغرب از شبکه 3 پخش شد را شنیدید؟
من بعد از صحبت های ایشان از این بعد تا اطلاع ثانوی می گویم حضرت آیت ا.. اکبر هاشمی رفسنجانی.

عید فطر پیشا پیش مبارک

سلام

 

در ایام حمله صهیونیست ها به غزه در تابستان گفتید "

وقتی دشمن مشترک شما پا روی هنجره دوست شما گذاشته است وقت تسویه حساب نیست."
 
حالا پایش را از گلوی دوست شما برداشته و از بد روزگار در جریان حمله سعودی ها به یمن موضع قاطع و محکم و سریعی نگرفت و در جریانات سوریه هم که و.... به ماند هم من می دانم و هم شما که چه کردند. در چند روز اخیر هم بشار اسد از حماس گلایه کرد.
 
حالا آیا وقت روشن شدن مواضع فلسطینی ها نیست؟
من یک سوال واضح کردم. آیا نباید تکلیف مان با قومی که 70 سال است زیر چکمه صهیونیست است آن هم به واسطه نفهمی خودش معلوم کنیم؟
آْیا نباید بپرسیم آخرش با کدام طرف هستی؟ با سعودی ها یا با ایران؟
 
شما به من گفتید در ایام حمله به غزه وقتش نیست. پس حالا که در آسایش هستند وقتش رسیده. با جریانات یمن و اردو گاه یرموک در سوریه که بشار اسد به حماس گلایه کرد و تصاویری که از قبل با پرچم داعش در داخل فلسطین مخابره می شد آیا نباید یخه فلسطینی ها را بگیریم بچسبانیم به دیوار بگوییم آخرش با کدام طرفی؟
 
در آخر جناب آقای توکلی همان حرف تابسان را دوباره می زنم این قوم(فلسطین) اگر تمام دنیا هم پشتش باشند باز هم همین است که هست. چون اولا شیعه نیست و دوما نمی فهمند.
حالا ما هی از سفر ایرانی کم کنیم بدهیم به این ها
 
یا علی

 

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">